Junta Directiva

Presidente

Jordi Suriñach i Caralt
Mail: jsurinach@ub.edu Tel.: + 34 93 402 19 80 FAX: + 34 93 402 18 21
Co-director Grup de Recerca "Anàlisi Quantitativa Regional" (AQR)
Director Institut Recerca en Economia Aplicada (IREA)
Dept. Econometria, Estadística i Economia Espanyola
Facultat Ciències Econòmiques i Empresarials
Universitat de Barcelona
Avda. Diagonal, 690
08034- Barcelona (Espanya)

Web: Grup de Recerca Anàlisi Quantitativa Regional

Secretario

Miguel Ángel Márquez Paniagua
Mail: mmarquez@unex.es Tel./Fax. 924 289300 Ext.89178
Departamento de Economía
Universidad de Extremadura
Avda. de Elvas s/n
06071-Badajoz

Tesorero

Joaquín Aurioles Martín
Mail:jaurioles@uma.es Tel. 952131251 Fax: 952131299

Dpto. de Teoría e Historia Económica.
Campus El Ejido, s/n.
Universidad de Málaga – 29013 Málaga

Vocales de la Comisión Ejecutiva

Rubén Garrido Yserte
Mail: ruben.garrido@uah.es Tel. (91) 91-8854219 Fax. (91) 91-8854219

Depto.Econ.Aplicada-Plaza de la Victoria, 3
28802 Alcalá de Henares (Madrid)

Amaia Altuzarra Artola
Mail: amaia.altuzarra@ehu.es Tel.: 34943015792-34946017093 (Bilbao)
Dpto. Economia Aplicada V
Universidad del País Vasco

Rafael Boix Domènech
Mail: rafael.boix@uv.es - Tel.961625033 Fax: 963828354

Departamento de Economía Aplicada II, Universitat de València Edificio Departamental Oriental, Campus dels Tarongers
Avda. dels Tarongers, S/N (4F1), 46022 - Valencia

Vocales de las sedes territoriales

ASOCIACIÓN ANDALUZA
Manuel Alejandro Cardenete
Catedrático Economía Aplicada

Mail: macardenete@uloyola.es; presidenteAACR@gmail.com
Tel. 955641600
Departamento Economía; Universidad Loyola Andalucía
Campus de Palmas Altas, C/Energía Solar, s/n 41014 Sevilla

ASOCIACIÓN ARAGONESA
Jaime Vallés Jiménez
Mail: jvalles@unizar.es – Tel.: 976 762770

Universidad de Zaragoza
Departamento de Estructura e Historia Económica y Economía Pública
Facultad de Economía y Empresa
Gran Vía, 2-4 - 50005 Zaragoza

ASOCIACIÓN ASTURIANA
Lorena García Alonso
Mail: lorena@uniovi.esTel: (+34) 985104995

Dirección: Campus del Cristo, Oviedo, 33006, España.

ASOCIACIÓN CÁNTABRA
José Villaverde Castro
Mail: villavej@unican.es Tel.: +34 942201629
Fac. CC.EE. y EE. - Avda. Los Castros,s/n
39071 Santander

ASOCIACIÓN CASTELLANO-MANCHEGA
Antonio Olaya Iniesta
Mail:olaya@ecem-ab.uclm.es Tel. 967-59.92.00 (universidad) Fax. 967-59.92.33
Particular: C/ Gral. Sánchez, 12
02652 Ontur (Albacete)

ASOCIACIÓN CASTELLANO-LEONESA
Víctor Valverde Gómez
Mail: valgomvi@jcyl.es
Dos de Mayo, 8 5° A
47004 Valladolid

ASOCIACIÓN CATALANA
Daniel Serra de La Figuera
Mail: daniel.serra@upf.edu Tel.: +34 935421666 Skype: dserraf
Catedràtic d'Organització d'Empreses
Universitat Pompeu Fabra
Web: www.danielserra.eu

ASOCIACIÓN EXTREMEÑA
Ma Teresa Fernández Núñez
Mail: teresafn@unex.es Tel.: 924289520 + Ext exten.89169

Departamento de Economía
Facultad de Ciencias Económicas y Empresariales
Universidad de Extremadura
Avenida Elvas s/n
06006 Badajoz

ASOCIACIÓN GALEGA
Roberto Bande Ramudo
Mail: roberto.bande@usc.es Tel.: 981 881 811 666
Departamento de Fundamentos del Análisis Económico Facultad de Ciencias Económicas y Empresariales
Avenida do Burgo s/n
15782 Santiago de Compostela
A Coruña

ASOCIACIÓN MADRILEÑA
Juan de Lucio Fernández
Mail: delucio@cscamaras.es Tel.: 915906903-00
Consejo Superior de Cámaras

ASOCIACIÓN MURCIANA
José Antonio Illán Monreal
Mail: jaillan3370@gmail.com Tel.: 868883813-3019

Universidad de Murcia
C/ SANTO CRISTO - FACULTAD DE DERECHO
30001 - MURCIA

ASOCIACIÓN VALENCIANA
Francesc Hernandez (Universitat de Valencia)
Mail: francesc.hernandez@uv.es Tel.: 963828336
FACULTAT DE ECONOMIA. CAMPUS DELS TARONGERS. S/N
46002 VALÈNCIA

ASOCIACIÓN PAÍS VASCO Y NAVARRA
Amaia Altuzarra Artola
Mail: amaia.altuzarra@ehu.es Tel.: 34943015792-34946017093 (Bilbao)

Departamento de Economía Aplicada V
Universidad del País Vasco
Avda. Lehendakari Agirre, 83
48015 Bilbao